Festiwal Biegowy. Życiowa Dziesiątka w Krynicy

Damian Radziak
To nie był najdłuższy, ale zapewne jeden najciekawszych biegów II dnia (10 września) Krynickiego Festiwalu Biegowego. Sportowcy zmierzyli się na 10 kilometrowej trasie z Krynicy do Muszyny na tzw. Życiowej Dziesiątce - biegu, reklamowanego jako najszybsza dycha w Polsce.

Bieg co roku przyciąga największą liczbę uczestników. W tym roku było ich ponad dwa tysiące. Sportowcy wystartowali z krynickiego deptaku i biegli po drodze wojewódzkiej do Muszyny. Zwycięzcą okazał się Kenijczyk Musyimi Dominic Mailu, który przebiegł trasę w 28 minut i 19 sekund. Drugie miejsce zajął również Kenijczyk Kimaiyo Hillary Kiptum Maiyo z czasem 28 minut 23 sekundy. Trzecie miejsce zajął kolejny Kenijczyk Mwangi Joel Maina, który osiągnął czas 28 minut 29 sekund. Natomiast czwarte miejsce z czasem 29 minut 20 sekund zdobył Polak Szymon Kulka.

- Trasa bardzo dobra i prosta, ale upał dał mi się we znaki. Kenijczycy lepiej sobie poradzili z tym dystansem. Mimo to jestem zadowolony ze swojego wyniku – powiedział zaraz po biegu Szymon Kulka.