Po dwóch latach chudych pod względem zainteresowania gości ze Wschodu wypoczynkiem w Krynicy w kurorcie co krok można się natknąć na Rosjan, Ukraińców oraz Białorusinów. - Tutaj rzeczywiście jest ładnie i jest śnieg na stoku oraz cerkiew na świąteczną modlitwę - mówi Anna Zabelina z Kaliningradu, która na narciarski wypoczynek pierwszy raz przyjechała do Krynicy-Zdroju.

Przyjechali na wypoczynek bożonarodzeniowo-noworoczny, a święta w obrządku wschodnim są dwa tygodnie po naszych "rzymskich". Hotelarze i restauratorzy zacierają ręce. Są zadowoleni, bo turyści zza wschodniej granicy, wypoczywając tu, wydają sporo kasy. Cieszy się też burmistrz Krynicy Dariusz Reśko.

Rodzina Porsowych z Moskwy pierwszy raz przyjechała do Krynicy. Jak tłumaczy - zachęciła ją dobra promocja kurortu i ceny niższe niż w krajach strefy euro. Najwięcej moskwian jest bodaj w ośrodku Panorama, którego lokalizacja pozwala patrzeć z góry na całe uzdrowisko, nawet na Górę Parkową, i podziwiać panoramę Beskidów.

Najlepszy Piłkarz i Trener Małopolski 2011. Weź udział w plebiscycie i oddaj głos!

Sprawdź magazyn Gazety Krakowskiej! Bulwersujące zdarzenia, niezwykli ludzie, mądre opinie

Codziennie rano najświeższe informacje, zdjęcia i video z Nowego Sącza. Zapisz się do newslettera!Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!