Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Krynica-Zdrój. Na Jaworzynie Krynickiej powstaje taras widokowy. Turyści będą mogli podziwiać fantastyczne panoramy Tatry [ZDJĘCIA]

Joanna Mrozek
Joanna Mrozek
Na szczycie Jaworzyny Krynickiej powstaje platforma widokowa
Na szczycie Jaworzyny Krynickiej powstaje platforma widokowa Adam Olszowksi
Z Jaworzyny Krynickiej można podziwiać wspaniałe krajobrazy, czego dowodem są fotografie Adama Olszowskiego, fotograf z Krynicy. Na najwyższym szczycie w Beskidzie Sądeckim, znajdującym się w Krynicy-Zdroju, na obszarze gminy Muszyna rozciągają się niesamowite panoramy na Tatry, wieżę widokową i ścieżkę w koronach drzew oraz niesamowite wschody i zachody słońca. Przy stacji na szczycie Jaworzyny Krynickiej powstaje platforma widokowa, będzie kolejną atrakcją zaraz po kolejce gondolowej?

FLESZ - Nie dla szczepionki AstraZeneca

Na szczycie Jaworzyny Krynickiej powstaje kolejna trakcja turystyczna

.

-Na Jaworzynie powstaje platforma widoków 360 na dachu stacji, będzie lepsza miejscówka na zachody i widok na Tatry- podzielił się z informacją Adam Olszowski, fotograf z Krynicy, który bardzo często tam spaceruje i biega.

Będzie to kolejna atrakcja w tym urokliwym miejscu, choć niewątpliwie największą jest kolej gondolowa, która od lat cieszy się popularnością wśród turystów.

Przez cały maj kolej gondolowa jest czynna dla turystów od poniedziałku do piątku w godzinach od 10 do 17, w weekendy od 9 - 17. Szczegółowe godziny otwarcia w kolejnych miesiącach są pod linkiem

Kolej gondolowa na Jaworzynę Krynicką

Kolej Gondolowa na Jaworzynę Krynicką jest najdłuższą i najnowocześniejszą kolejką tego typu w Polsce. Wokół powstały wyciągi i trasy narciarskie, rowerowe i piesze. Jedna z nich zapewnia fantastyczne widoki, to ścieżka przyrodniczo- edukacyjna „Na stoku Jaworzyny”. Ma ona umożliwić zapoznanie się z najciekawszymi fragmentami krajobrazowo-przyrodniczymi Jaworzyny.

-Trasa ma długość 4,5 km a czas jej przejścia to około 2 godziny. Zalecany ekwipunek uczestnika wycieczki to ubiór turystyczny, lornetka, notatnik i ołówek, aparat fotograficzny. Na ścieżce przyrodniczej zlokalizowano 14 „przystanków tematycznych”, każdy poświęcony osobliwościom danego fragmentu trasy. Ścieżka wyposażona jest oczywiście w tablice informacyjne. W miejscach o szczególnych walorach krajobrazowych można spocząć i podziwiać bajeczne panoramy. Dla wygody kierunek marszu oznaczony został strzałkami- czytamy na stronie Jaworzyna Krynicka.

Pobierz

Jak korzystać z aplikacji, by otrzymywać informacje z miasta i powiatu? To proste!
Po wejściu w aplikację w prawym górnym rogu w menu wybierz swoje miasto.

Aplikacja jest bezpłatna i nie wymaga logowania. Oprócz standardowych kategorii, z powodu panującej epidemii, wprowadziliśmy zakładkę "koronawirus", w której znajdziesz wszystkie aktualne informacje związane z epidemią.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na nowysacz.naszemiasto.pl Nasze Miasto