KTH Krynica - Ciarko Sanok. KTH świętowało, jakby zostało mistrzem Polski [ZDJĘCIA]

Andrzej Stanowski
KTH Krynica pokonało Ciarko Sanok. Kryniczanie przystąpili do meczu bardzo zmobilizowani, w tym sezonie dwukrotnie przegrali z Ciarko, raz w meczu ligowym, raz w towarzyskim.

W pierwszej tercji panowali niepodzielnie na lodzie, grali pomysłowo, szybko, strzelali niemal z każdej pozycji. KTH zdobyło aż pięć bramek, trzy gole padły kiedy gospodarze grali w przewadze, raz w podwójnej.

Błyszczał na lodzie Leszek Laszkiewicz, który zdobył swoją 17. bramkę w ekstraklasie, ponadto zaliczył dwie asysty. W 19 minucie załamany amerykański bramkarz gości John Murray zjechał z tafli, zastąpił go 20-letni Mateusz Skrabalak.

Gospodarze zadowoleni z wysokiego prowadzenia w kolejnych partiach nie forsowali już wielkiego tempa. Sanoczanie byli wczoraj wyraźnie niedysponowani, fatalnie rozgrywali akcje w przewadze, a kryniczanie aż 24 minuty przesiedzieli na ławce kar.

Czy to był ostatni mecz KTH w takim składzie? Według informacji, zagraniczny sponsor nie pojawi się w terminie do 31 października, a zatem obiecywane pieniądze nie wpłyną na konto zawodników. Oznacza to, że część graczy (ilu i kto?) może odejść z Krynicy.

- Dziś po meczu będziemy świętować jakbyśmy byli mistrzami Polski, bo nie wiadomo co będzie z nami - mówił po meczu bramkarz Przemysław Odrobny.

1928 KTH Krynica - Ciarko PBS Sanok 7:1 (5:0, 0:1, 2:0)
Bramki:1:0 Muhonen (L. Laszkiewicz) 5, 2:0 Jemelin (Gruszka) 6, 3:0 L. Laszkiewicz (Pasiut, Majoch) 11, 4:0 Milovanović (L. Laszkiewicz, Pasiut) 15, 5:0 Dutka (Kolusz, Malasiński) 19, 5:1 Wilusz (Biały) 30, 6:1 Gruszka (Dziubiński, Dutka) 57, 7:1 Besch (Gruszka, Dziubiński) 60.

Sędziował Michał Baca (Oświęcim). Kary: 24 - 24 min. Widzów: 1200.
1928 KTH Krynica: Odrobny - Dutka, Besch, Malasiński, Majoch, Kolusz - Wajda, Milovanović, Muhonen, Pasiut, L. Laszkiewicz - Skrzypkowski, Kruczek, Jemelin, Dziubiński, Gruszka - Pesta, Kisielewski, Horowski.

Ciarko PBS Sanok: Murray (19 Skrabalak) - Richter, Urban, Vozdecky, Zapała, Sinagl - Kloz, Pociecha, Strzyżowski, Aquino, Mahbod - Terminasi, Dolny, Ćwikła, Demkowicz, Kostecki - Biały, Milan, Wilusz, Mermer.