Hokej: jedna porażka, jedno zwycięstwo

raf
Krynickie Diabły sezon zaczęły od porażki, ale w drugim meczu wygrały
Krynickie Diabły sezon zaczęły od porażki, ale w drugim meczu wygrały fot. Wojciech Romański
Pierwsze spotkanie ligowe Krynickich Diabłów nie było udane. Górale Nowy Targ pokonali faworyzowanych gospodarzy. Trzy tercje po 15 minut wystarczyły nowotarżanom do zdobycia czterech goli. Diabłom zabrakło mocy i stać ich było tylko na honorowe trafienie.

Sygnał do ataku dał Rafał Gąsior (już sześć bramek w lidze) i w trzeciej minucie zdobył pierwszą bramkę dla Górali. Gospodarze próbowali doprowadzić do remisu, ale doskonale w bramce gości spisywał się Wojciech Krupa. Pierwsza tercja skończyła się jednobramkową przewagą Górali.

W drugiej tercji zobaczyliśmy więcej boksu niż hokeja. Gospodarze nie przejęli inicjatywy. W 17 minucie Jacek Chowaniec świetnie podał do Pawła Guzika, a ten bez skrupułów skorzystał z prezentu. Mecz zaczął sie zaostrzać, a wszelkie kontrowersje zawodnicy postanowili wyjaśniać za pomocą pięści. Kary musiały się posypać.

W tej tercji wynik na 0:3 podwyższył Michał Domin i Diabły na ostatnią przerwę zjeżdżały ze stratą trzech goli. Nowotarżanie mądrze kontrolowali mecz i nie dopuszczali krążka w pobliże swojej bramki. Kryniczanie musieli atakować, a co za tym idzie, narażeni byli na kontry.

Ta nastąpiła na trzy minuty przed końcem meczu. Błąd krynickiej defensywy wykorzystał Rafał Gąsior, po raz drugi wpisując się na listę strzelców. Na minutę przed końcem, gola na otarcie łez zdobył Dominik Drozd.

W spotkaniu nie wystąpił kontuzjowany Wojciech Romański. Zadebiutował natomiast Tomasz Kukulak i był to debiut udany. Zagrał w obronie pierwszej formacji i pokazał, że będzie wzmocnieniem drużyny. Pierwsze ligowe mecze w diabelskich barwach rozegrali Michał Półtorak (zaliczył asystę przy bramce Dominika Drozda) i golkiper Zbigniew Hebda.

Diabły inauguracyjny mecz zagrały w skałdzie: Krzysztof Maślanka, Zbigniew Hebda - Tomasz Wilk, Tomasz Kukulak, Michał Pajor, Maciej Gosztyła, Stefan Makuch - Andrzej Kacprzycki, Jarosław Bryniarski, Jacek Kacprzycki, Marek Półtorak Robert Majewski - Michał Półtorak, Dominik Drozd, Sebastian Radzik, Darius Tyliszczak, Sławomir Makuch i Andrzej Flieger.

Przerwa pomiędzy meczami nie poszła na marne. Podczas treningów kryniczanie prowadzeni przez Dawida Bulandę i Artura Ślusarczyka sparowali z zawodnikami tworzącymi pierwszoligowy zespół KTH. Na jednym z treningów zremisowli nawet 13:13. To był prognostyk, który okazał się trafny. W drugim meczu rozgrywek Małopolskiej Amatorskiej Ligi Hokejowej musiało być już lepiej i Krynickie Diabły pokonały Żubry Kraków 3:0.

Na lodowisku Cracovii bramki dla amatorów z Krynicy zdobywali Sławomir Makuch (asysta Michał Półtorak), Dariusz Tyliszczak (asysta Jacek Kacprzycki) i Maciej Gosztyła po indywidualnej akcji. Dwa punkty przesunęły drużynę w ligowej tabeli na piąte miejsce. Kolejnym rywalem Diabłów będzie jutro lider rozgrywek, Wojownicy Oświęcim. Mecz w krynickiej hali w sobotę o godz.20.

Małopolska Amatorska Liga Hokeja powstała w 2009 r. Sezon 2010/11 jest drugim, w którym zespoły mogą uczestniczyć w regularnych rozgrywkach. W rywalizacji biorą udział: Krynickie Diabły, AKH Górale Nowy Targ, Podhale Nowy Targ, Zawisza Nowy Targ, Wojownicy Oświęcim i Viking Oświęcim.

W tym roku zespół z Krynicy zagra jeszcze 3 spotkania (prócz jutrzejszego). W listopadzie z Zawiszą Nowy Targ i Vikingami Oświęcim. W grudniu z Podhalem Nowy Targ. Małopolskie rozgrywki są częścią przygotowań do to przyszłorocznych Mistrzostw Polski Amatorów.

Pokaż, kogo popierasz. Już dziś oddaj głos na burmistrz Krynicy

Polecamy w serwisie kryminalnamalopolska.pl: Trzy bezbronne ofiary pedofila z Tarnowca